Kaubaterminal

Taristu

Ospentos opereerib Tallinna Lennujaamas (TLL) kahes lennukauba terminalis, milles mõlemal juurdepääs lennujaama-alale. Kaubaterminalide pinda on kasutuses 2100 m2 ning omavad tolliterminali staatust. Võimalik on käsitleda nii lahtist kui ka palletiseeritud (ULD) lennukaupa. Eraldi alad ja sisustus on temperatuuri-nõuetega kaubale, ohtlike ainete saadetistele ning turvanõuetega vääris-saadetistele.

ULD käitlus

Spetsiaalne sisseseade koos rullradadega on kasutuses ULD-ide komplekteerimiseks / lammutamiseks, kaalumiseks, ladustamiseks, loovutamine lennukisse laadimiseks või laadimiseks treileritesse. Kõik tingimused on olemas, et pakkuda terminalikäitlust ka suurimatele kaubalennukite teenindamiseks.

Terminaliteenused

Kõik terminaliteenused on hallatud spetsiaalselt lennukauba terminalidele arendatud IT-süsteemiga Q-Step (https://qstep.eu). Süsteem on võimeline käitlema paberivaba e-freight lennusaadetisi ning on täielikult integreeritud teenindavate lennufirmade, RFS-teenusepakkujate, ekspedeerijate ning tolli-süsteemiga. See teeb võimalikuks pakkuda terminaliteenuseid kõikidele osapooltele efektiivselt ning minimaalse ajakuluga, samas minimeerides inimfaktorist tingitud eksimusi.

Terminal on avatud:
Terminalikäitlus ning saadetiste vastuvõtt:   E-P 06:00 – 24:00
Terminali klienditeenindus:                           E-R 08:00 – 18:00

Julgestus

Saadetiste julgestamiseks on kasutuses läbivalgustus-seade ja lõhkeaine jääkide detektor. Töötajad on koolitatud ja sertifitseeritud, et teostada julgestuskontrolli lennukauba ning lennuposti saadetistele.

Meie poolt teenindavate lennufirmade nimekiri

Terminali asukoht ja kontaktid:

Valukoja 32/3 (Korpus 5),
11415 Tallinn,
Estonia

GPS koordinaadid: 59°25’07.7″N  024°48’46.6″E

Telefon: +372 6058 777
e-mail: tll.terminal[@]ospentos.com